خانه / پديدهاي ژئوتوريسمي جهان / معدن تخم دایناسور، گردشگران را به روسیه می‌کشاند

معدن تخم دایناسور، گردشگران را به روسیه می‌کشاند

ا معرفی جهانی معدن تخم دایناسور توسط دولت روسیه، گردشگران بیشتری به این کشور سفر می‌کنند.

dai

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، مقامات صنعت گردشگری روسیه که امیدوارند برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در این کشور در سال ۲۰۱۸ صنعت گردشگری روسیه را متحول کند، قصد دارند با معرفی جهانی یک محوطه‌ی طبیعی به نام معدن تخم دایناسور، گردشگران بیشتری را به این کشور بکشانند.

به گزارش ورلد توریسم، محوطه‌ی طبیعی معدن تخم دایناسور در منطقه‌ی قفقاز در مرز روسیه و گرجستان واقع شده و مدتی قبل در جریان عملیات اکتشاف معدن کشف شد.

تاکنون در این محوطه‌ی طبیعی حدود ۴۰ تخم دایناسور که به سنگواره تبدیل شده و قدمت آنها حدود ۶۰ میلیون سال برآورد شده است، کشف شده‌اند و پیش‌یینی می شود در آینده‌ی نزدیک به تعداد آنها افزوده شود.

پیش‌بینی می‌شود براساس طرح لغو قانون اخذ ویزا که از دسامبر ۲۰۱۳ اجرا خواهد شد، روسیه در سال‌های آتی رشد چشمگیر گردشگری را تجربه کند.

کشور روسیه با وجود بهره‌بردن از جاذبه‌های گردشگری متنوع به‌ویژه کاخ‌های زیبا، موزه‌های غنی و طبیعت بکر سهم کمی از درآمدهای جهانی حاصل از صنعت گردشگری دارد که علت اصلی آن نرخ بالای اقامت در هتل‌های این کشور است.

در این شرایط دولت روسیه قصد دارد تا با ایجاد تغییراتی در قوانین صدور ویزا و هم‌چنین توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری این کشور، با جذب هزاران گردشگر بواسطه برگزاری مسابقات جام فوتبال، صنعت گردشگری روسیه را متحول کند.

درباره faragraphic

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رفتن به بالا